Satakunnan Reserviläispiiri ry

DSC 1288

 

 

 

 

 

 

 

kansi

 

 

 

 

 

  

Ampumasuunnistus

 

 




TULOKSET 




Perinneaseiden Piirimestaruuskilpailut 05.08.2017






SAMMON PYTTY  2017
10. Kesäkuuta. Punkalaidun

HENKILÖKOHTAINEN


1.     Naski Ilkka, Harjavalta 186

2.     Kähkönen Mikko, Nakkila 186

3.     Parkkali Urpo, Nakkila 177

4.     Kiuru Raimo, Nakkila 176

5.     Syväluoto Mikko, Harjavalta 175

6.     Kallinen Joona, Punkalaidun 173

7.     Levola Jukka, Nakkila 172

8.     Kinnunen Jari, Harjavalta 171

9.     Rantala Timo, Harjavalta 169

10. Palomäki Veikko, Harjavalta 168

11. Nikkanen Tomi, Harjavalta 167

12. Lahtonen Pasi, Nakkila 165

13. Haanmäki Ismo, Harjavalta 164

14. Sammaljärvi Heikki, Harjavalta 164

15. Wikman Jani, Harjavalta 163

16. Männistö Mikko, Punkalaidun 163

17. Kähkönen Markku, Nakkila 161

18. Salmi Erkki, Huittinen 159

19. Alakoski Timo, Huittinen 158

20. Levomäki Paavo, Punkalaidun 156

21. Lepistö Mika, Nakkila 155

22. Kivimäki Sami, Nakkila 153

23. Koitto Ville, Huittinen 151

24. Räihä Raimo, Nakkila 149

25. Huhtala Mikko, Huittinen 149

26. Korpela Kimmo, Huittinen 149

27. Nikkanen Ari, Harjavalta 148

28. Levola Taisto, Nakkila 146

29. Kaukkila P, Harjavalta 144

30. Laakso Harri, Harjavalta 142

31. Takku Markku, Punkalaidun 140

32. Laakso Ari-Pekka, Harjavalta 133

33. Rannisto Esa, Nakkila 130

34. Nieminen Jari, Punkalaidun 127

35. Uusitalo Kalevi, Nakkila 125

36. Lempinen Veli, Huittinen 124

37. Varjonen Lasse, Huittinen 121

38. Rinne Antti, Punkalaidun 87

39. Keto Saara, Punkalaidun 64

40. Harri Pitkänen, Huittinen 51

41.  Keto Esko, Punkalaidun 13



JOUKKUEKILPAILU

1.  NAKKILA   1

Kähkönen Mikko

186

Parkkali Urpo

177

Kiuru Raimo

176

Levola Jukka

172

Lahtonen Pasi

165

2.  HARJAVALTA  1

Naski Ilkka

186

Syväluoto Mikko

175

Kinnunen Jari

171

Rantala Timo

169

Palomäki Veikko

168

3. HARJAVALTA  2

Nikkanen Tomi

167

Haanmäki Ismo

164

Sallajärvi Heikki

164

Wikman Jani

163

Nikkanen Ari

148

4.  NAKKILA  2

Kähkönen Markku

161

Lepistö Mika

155

Kivimäki Sami

153

Räihä Raimo

149

Levola Taisto

146

5.  PUNKLALAIDUN 

Kallinen Joona

173

Männistö Mikko

163

Levomäki Paavo

156

Takku Markku

140

Nieminen Jari

127

6.  HUITTINEN

Salmi Erkki

159

Alakoski Timo

158

Huhtala Mikko

149

Korpela Kimmo

149

Lempinen Veli

124

 





HENKILÄKOHTAINEN
Sammonpytty 2017 henkilökohtaiset tulokset (doc) (13 KB)


JOUKKUEKILPAILU
Sammonpytty 2017 Joukkuekilpailun tulokset (1) (ods) (12.4 KB)





PISTOOLIAMPUMAHIIHTO  28.02. 2017

Tervasmäen Ampumarata- ja maasto
Nakkila


Satakunnan Reserviläispiirien Pistooliampumahiihto 28 (docx) (16.6 KB)


Satakunnan Reserviupseeripiiri ry

Satakunnan Reserviläispiiri ry

  VUODEN 2017             

 KILPAILUKALENTERI

 

KILPAILU

 

PAIKKA

AIKA

JÄRJESTÄJÄ

YHTEYSHENKILÖ

Pistooliampumahiihto

 

 

Nakkila

Ke 15.02 (iltakilpaiu)

Nakkilan Reserviläiset

Urpo Parkkali

p. 050 65 871

Ilma-aseiden mestaruus

Kankaanpää

Pe 17.4

Klo: 17:00

Kankaanpään Res.upseerit ja Reserviläiset

Esko Isohannu

050 550 94 20

Ampumamestaruuskilpailu

Pienoiskivääri  50m

 

Huittinen

Ti 16.5

Huittisten Reserviläiset

Timo Vuorisalo

044 521  0440

Perinnepistoolikilpailu

25m koulu ja 25m kuvio

Pori

To 18.5

(iltakilpailu)

Porin Reserviupseerit ja  Porin Reserviläiset

Raimo Suominen

050 523 5610

Ampumamestaruuskilpailu

25m

Pori

La 27.5

Porin Reserviupseerit ja  Porin Reserviläiset

Raimo Suominen

050 523 5610

RK-ammunta

Sammon Pytty

 

Punkalaidun

La 10.6

Punkalaitumen

Reserviläiset ry

Jari Nieminen

0400 531 670

Sovellettu Res.ammunta

SRA

 

Pori

Su 18.6

Noormarkun-Ahlaisten  Res

Juhani Koskiranta

0500 110 0220

Maastokilpailu
Paikantaminen, ammunta ja suunnistus

Huittinen

Ti 4.7

(iltakilpailu)

Huittisten Reserviupseerit ja

Huittisten Reserviläiset

Lasse Varjonen

050 533 4212

Perinneasekilpailu

300m kivääri ja

50m pistooli

Harjavalta

La 19.7

Harjavallan Reserviläiset ry

Mikko Kähkönen

040 562 3721

Pistooliampumasuunnistus

 

 

Pori

To 10.8

(iltakilpailu)

Noormarkun Seudun

Reserviupseerit

Arto Ahokas

040 547 5145

Jokamieskisa

Maastossa rastitehtäävät 10-12 kpl. 

 Sis. ampumarastin

Harjavalta

To  7.9

Harjavallan Reserviläiset ry

Timo Rantala

040 414 0766

 

HUOMIO

Ilma-aseet ja ampumamestaruus sarjajako: D, H, H50, H60, H70, H75

Perinnepistooli sarjajako: D, H ja H50

Yhdistelmäkilpailujen sarjajako: H/D, 40, 50, 60 ja 70.  Naisilla vastaavat sarjat.

Kilpailijoilla oltava  AMPUMATURVA (RES) tai AMPUMALISENSSI  (SAL)