Etelä-Hämeen Reserviläispiiri ry

 

KIITOKSET KAIKILLE ETELÄ-HÄMEEN KILPAILIJOILLE. KAIKKIEN PANOSTA TARVITTIIN NÄIN HIENON MENESTYKSEN SAAVUTTAMISEKSI.

 

TEITTE UPEATA TYÖTÄ.


 

Pienoiskivääri makuu H: 1) Tikkanen Mika LAP 616,7 2) Nylund Jussi E-H 612,9 3) Torkko Vesa E-H 610,3 5) Raittinen Antti E-H 605,7 7) Raittinen Pekka E-H 581,8.

Joukkue H: 1) Etelä-Häme 1826,5 (Nylund, Torkko, Raittinen A), 2) Pohjois-Pohjanmaa 1789,5.

 

Pienoiskivääri 3x20 H: 1) Raittinen Antti E-H 554, 2) Halttu Riku P-P 552, 3) Tikkanen Mika LAP 547 (x14), 4) Torkko Vesa E-H 547 (x13), 5) Raittinen Pekka E-H 536.

Joukkue H: 1) Etelä-Häme 1637 (Raittine Antti, Torkko Vesa, Raittinen Pekka), 2) Lappi 1390.

 

Kenttäammunta pultti H: 1) Torkko Vesa E-H 173, 2) Halttu Riku P-P 167, 3) Nylund Jussi E-H 163.

H50: 1) Kajan Tapio P-S 176, 2) Nousiainen Anssi P-S 169, 3) Lauste Lauri SAT 166, 10) Vehmas Markku E-H 147.

Joukkue H: 1) Etelä-Häme 483 (Torkko, Nylund, Vehmas), 2) Varsina-Suomi 386, 3) Pohjois-Pohjanmaa 338.

 

Kenttäammuna itselataava H: 1) Tani Jarno KYM 184, 2) Väisänen Mika P-P 183, 3) Seppä Mika KYM 176, 7) Huotari Jani E-H 163.

H50: 1) Varis Jukka P-K 185, 2) Nousiainen Anssi P-S 179, 3) Karvonen Seppo P-S 175, 7) Vehmas Markku E-H 170, 10) Ehtonen Markku E-H 158.

Joukkue H: 1) Pohjois-Pohjanmaa I 522, 2) Etelä-Häme 491 (Vehmas, Huotari, Ehtonen), 3) Pohjois-Pohjanmaa II 484.

 


 

Pistooli 25m H: 1) Talvitie Marko E-P 574, 2) Timonen Pekka P-P 570, 3) Kuonanoja Matti P-P 567, 4) Flemming Jouko E-H  565, 6) Nylund Jussi E-H 564, 8) Heinemaa Jari E-H 555, 10) Riekkola Timo E-H 547, 12) Huotari Jani E-H 529.

H50: 1) Javarus Jari LAP 55, 2) Anttonen Matti V-S 563, 3) Elo Ari E-H 557.

H60: 1) Sand Jaakko KAI 574, 2) Ukkola Ari P-S 560, 3) Alanko Veikko E-H 558, 8) Heikkonen Tapio E-H 544.

D: 1) Björnholma Sari P-K 563, 2) Saarto Maija V-S 510(x6), 3) Torkko Mea E-H 510(x5).

Joukkue H: 1) Etelä-Häme 1684 (Flemming, Nylund, Heinemaa), 2) Pohjois-Pohjanmaa 1658, 3) Kymenlaakso 1648.

Joukkue H50: 1) Lappi 1662, 2) Etelä-Häme 1659 (Alanko, Elo, Heikkonen), 3) Kymenlaakso 1638.

 

Pistooli pika H: 1) Talvitie Marko E-P 573, 2) Räsänen Marko KAI 569, 3) Flemming Jouko E-H 564, 7) Huotari Jani E-H 549, 8) Heinemaa Jari E-H 546, 12) Riekkola Timo E-H 523.

H50: 1) Kangas Kalle KYM 565, 2) Javarus Jari LAP 554, 3) Anttonen Matti V-S 550, 9) Elo Ari E-H 524.

H60: 1) Sand Jaakko KAI 578, 2) Heikkonen Tapio E-H 560, 3) Alanko Veikko E-H 559.

D: 1) Björnholm Sari P-K 575, 2) Saarto Maija V-S 528, 3) Torkko Mea E-H 508.

Joukkue H: 1) Etelä-Häme 1633 (Flemming, Heinemaa, Riekkola), 2) Pohjois-Karjala 1624, 3) Kainuu 1614.

Joukkue H50: 1) Kymenlaakso 1654, 2) Etelä-Häme 1643 (Alanko, Heikkonen, Elo), 3) Lappi 1604.

 

 

Isopistooli H: 1) Räsänen Marko KAI 574, 2) Talvitie Marko E-P 568, 3) Flemming Jouko E-H 566, 4) Heinemaa Jari E-H 556, 7) Riekkola Timo E-H 536.

H50: 1) Javarus Jari LAP 570, 2) Anttonen Matti V-S 545, 3) Jokelainen Arto LAP 543, 6) Elo Ari E-H 540.

H60: 1) Sand Jaakko KAI 572, 2) Ukkola Ari P-S 562, 3) Piironen Veijo PIR 554, 4) Alanko Veikko E-H 553, 6) Heikkonen Tapio E-H 548.

Joukkue H: 1) Etelä-Häme 1658 (Flemming, Heinemaa, Riekkola), 2) Kymenlaakso 1585, 3) Kainuu 1562.

Joukkue H50: 1) Lappi 1664, 2) Etelä-Häme 1641 (Elo, Heikkonen, Alanko).

 


 

Yleismestauus: 1) Etelä-Häme 9482,5, 2) Kymenlaakso 9159,2 3) Lappi 8853,7.