Etelä-Hämeen Reserviläispiiri ry

Kaikissa tapahtumissa ei vielä tiedossa päivämäärä

Täydennetään kun selviää varmaksi



RES/SAL Ammunnan toimintakalenteri 2018 ALUSTAVA

Muokattu 30.4.2018



Tammikuu

La-su 20-21 Etelä-Häme reserviläispiirit ilma-asemestaruus Riihimäki
La 27 SAL Tampereen ilma-asekilpailu Tampere



Helmikuu

La-su 10-11 SAL Hämeen aluemestaruus ilma-aseet Toijala
su 25 SAL Hämeen aluemestaruus ilmaolympiapistooli Tampere



Maaliskuu

La 3 Naistenpäivän ilma-asekilpailu Nokia
La-su 10-11 SAL ilma-aseiden joukkuekilpailu Turku
La-su 17-18 RESUL ilma-asemestaruus Mäntsälä



Huhtikuu

To-su 5-8 SAL ilma-aseiden SM Lohja
La-su 14-15 SVA ilmakivääri – pistooli mestaruus Hämeenlinna
La-su 14-15 SAL XVII Sepon kisat Turku
pe-su 20-22 Häyhä TA-kilpailu Rovajärvi



Toukokuu


La 5 Etelä-Hämeen Reserviläispiirin rynnäkkökiväärikilpailu Parolannummi
La 5 Etelä-Hämeen Reserviläispiirin sotilaspistoolikilpailu Parolannummi
Su 6 SAL Vappu vapaa pistooli Nokia
Ti 8 Etelä-Häme piirien perinnepistoolimestaruus Parola
La 12 Etelä-Häme piirien perinnekiväärin mestaruus Hätilä
La 12 SAL 143-vuotiskilpailu Hämeenlinna
Ke 16 SAL maakunnallinen pienoispistooli klo 18 Kangasala
La-su 19-20 RESUL perinneaseet Hollola
La 26 SVA kevätkisat ruutiaseilla Kangasala
Ke 30 SAL maakunnallinen pienoispistooli klo 18 Akaa



Kesäkuu

Pe-su 8-10 SAL Länsirannikon kisat Pori
La-su 9-10 SVA 300m mestaruuskilpailu Hälvälä
La-su 9-10 Etelä-Häme ruutiasemestaruus Toijala
Ma 11 Lammin perinnekivääri CUP I 150m 10 ls makuu klo 17 alkaen Evo
Ke 13 SAL maakunnallinen pienoispistooli klo 18 Nokia
La-su 16-17 SVA pistooli mestaruus Pori
La-su 16-17 SVA 50m kivääri mestaruus Laukaa

Etelä-Häme PA epävirallinen mestaruus klo 9-16 Parola
Ke 27 SAL maakunnallinen pienoispistooli klo 18 Valkeakoski
La-su 30-1.7 SAL Salon 50 ampumakisat Salo



Heinäkuu

La 7 RESUL Reserviläisammunnat Mikkeli
La 7 RESUL Falling plates Mikkeli
Ke 11 SAL maakunnallinen pienoispistooli klo 18 Nokia
Pe-su 13-15 SAL 300 m SM M,N,M20 Hollola
Ke 18 SAL maakunnallinen pienoispistooli klo 18 Akaa
pe-su 20-22 SAL 25m ja 50m Ikäkausisarjat ja LV Laukaa
Ke 25 SAL maakunnallinen pienoispistooli klo 18 Tampere tai Aitovuori
La-su 28-29 SAL 300 m SM ikämiehet Keuruu
La-su 28-29 SAL Heinänkaato ja Nokian vapaa pistooli Nokia



Elokuu

3-5 SAL 25m ja 50m pistooli SM M ja N Salo
3-5 SAL 50m kivääri SM M,N sekä LV Salo
Ke 8 SAL maakunnallinen pienoispistooli klo 18 Kangasala
La-su 11-12 RESUL SRA SM Heinola ja Tyrri
Pe-su 10-12 SAL 50m kivääri SM Nuoret Kouvola
La-su 18-19 Reservin ampumamestaruus Rovaniemi
Ma 20 Lammin perinnekivääri CUP II 150m 10 ls makuu klo 17 alkaen Evo
La-su 25-26 SAL 50m kivääri SM ikämiehet ja -naiset sekä LV Inkoo
Ke 22 SAL maakunnallinen pienoispistooli klo 18 Akaa



Syyskuu

la 1 RESUL Pystykorvakilpailu Hiukkavaara

RESUL 300m kivääri Hollola



Lokakuu

La 6 Etelä-Häme SRA Antin Malja / 7,62 x39 Hätilä



Marraskuu

La 24 Etelä-Häme SRA CUP 1/2019 ja Pimeäkilpailu Hätilä