Liity uutisjakeluumme!

Tällä sivulla julkaistaan Reserviläisliiton omia tiedotteita ja uutisia. Sähköpostilla tapahtuvaan uutisjakeluun voi liittyä täältä. Jokainen tiedote sisältää linkin, jonka avulla voi poistua uutisjakelusta.


rss

13.1.2012 14.36

Jäsenmaksulaskujen postitus alkaa

Reserviläisliiton kuluvan vuoden jäsenmaksulaskutus on käynnistynyt. Laskun maksun yhteydessä jäsenet voivat ostaa Suomen lippu -pinssejä.

Jäsenmaksulasku 2012
Suomen lippu -pinssien myynnillä rahoitetaan liiton puitteissa harjoitettavaa veteraanityötä.
Vuoden 2012 ensimmäiset jäsenmaksulaskut on postitettu tänään. Kaikki jäsenet saavat laskunsa ensi viikon aikana. Laskujen eräpäivä on 15.2.

Kunnia- ja vapaajäsenet sekä suoraveloituksen piirissä olevat saavat laskun sijasta kotiinsa jäsenmaksusta kertovan kirjeen. E-laskun tilanneet saavat puolestaan jäsenmaksulaskun suoraan omaan verkkopankkiinsa.

Jäsenmaksu oikeuttaa osallistumaan Reserviläisliiton sekä oman piirin, paikallisyhdistyksen ja Reserviläisurheiluliiton toimintaan. Jäsenmaksu sisältää myös Reserviläinen-lehden ja piirilehden vuosikerran sekä muita jäsenetuja.

Tunnusta väriä Suomen lipulla!

Jäsenmaksulaskun maksun yhteydessä jäsenillä on mahdollisuus tukea liiton puitteissa harjoitettavaa veteraanityötä ostamalla Suomen lippu -pinssejä. Ostos suoritetaan maksamalla jäsenmaksun yhteydessä vähintään 6 euroa ylimääräistä. Hinta sisältää postikulut ja merkin saa pari kuukautta maksun jälkeen.

Suomen lippu -pinssin koko on 17 x 17 mm ja se on valmistettu kullatusta pronssista. Pinssi kiinnitetään vaatteeseen perhosmekanismillä ja sitä voi käyttää muiden pinssien tapaan melkein missä asusteessa tahansa mutta ei yhdessä kunniamerkkien kanssa.

Kuluvana vuonna jäsenille ei postiteta jäsenkortteja, koska viime vuonna lähetetyt kortit on voimassa 31.12.2012 saakka. Jäsenkortilla saa alennusta tankatessa ST1-ketjun asemilla silloin kun maksaa käteisellä tai pankkikortilla. Lisätietoja jäseneduista löydät täältä.


Palaa otsikoihin